HASIČSKÝ DVOJBOJ VE VRANÉM

11.09.2016 19:37

10. září se uskutečnila první akce v rámci PřeDivO´16 - Přemyslovské divadelní orby – festivalu nejen divadelního. Pořadatelem PřeDivO´16 jsou Přemyslovské střední Čechy a Městys Vraný, kteří zajistili pro tuto akci občerstvení. Jednalo se o V. ročník „Vranského hasičského dvojboje“, který se konal od 09.30 na sportovním areálu ve Vraném. Pořadatelem bylo SDH Vraný ve spolupráci s OSD Kladno. Vraňáci připravili organizaci akce, závodiště a důstojné přijetí, OSD Kladno vyhodnocovací pracoviště a časomíru. Hlavními představiteli OSD Kladno byl starosta Oldřich Zuska a náměstek Martin Zuzka. Dvojboje se zúčastnilo 17 družstev a přibližně170 soutěžících. Soutěžilo se ve štafetě 4 x 60 metrů (překonání kladiny, bariery, přenesení minimaxu a roztažení hadice) a požárním útoku, kdy soutěžící sestavují motorovou stříkačku, startují ji a pomocí proudu vody zasahují terč.

Po registraci účastníků se sešli vedoucí závodících družstev a proběhlo losování pořadí v závodě. Následoval slavnostní nástup soutěžních družstev a přivítání účastníku, které za SDH Vraný provedl Václav Sýkora. Tím bylo zahájeno soutěžní klání.  Pro štafetu byly připraveny dvě závodní dráhy a pro obě disciplíny rozhodčí, kteří dohlíželi na bezpečnost a dodržování pravidel u jednotlivých činností. Regulérnost pokusu potvrzovali hlavní rozhodčí. Soutěžení bylo zahájeno štafetou, ve které první vystoupili „starší“ hasiči s SDH Žilina a Stehelčeves. Pak již následovalo jedno družstvo za druhým v pořadí, které bylo vylosováno. Následovala družstva mladších hasičů a ve stejném pořadí pokračovala soutěž v požárním útoku. V průběhu dvojboje bylo možné dávat podklady pro novou evidenci členů SDH – děti i dospělých, které zpracovávali zástupci OSD Kladno, kteří byli pro tento případ vybaveni potřebnou technikou. Pro dokumentaci průběhu akce byl použit i dron vybavený kamerou.

Počasí soutěžícím přálo, sluníčko však hřálo tak, že se pořádně zapotili. To jim však nevadilo a pořádně si disciplíny užívali. Na závěr byly vyhlášeny výsledky. Vyhráli ti nejlepší, ale jak se říká, nemusí se vyhrát, ale stačí se zúčastnit. To udělalo 17 následujících družstev, které své pořadí znají: