SOUTĚŽ V POŽÁRNÍM SPORTU A MEMORIÁL MICHALA HRBKA

26.04.2016 10:27

Dne 16. 4. 2016 uspořádalo Okresní sdružení hasičů ČMS Kladno ve spolupráci SDH Vraný od 09.30 hod. na fotbalovém hřišti ve Vraném „Šesté kolo soutěže v požárním sportu družstev mužů a žen“. Soutěžní disciplínou je požární útok. Soutěž se řídila platnou Směrnicí hasičských sportovních soutěží pro muže a ženy. Současně probíhal i první ročník „Memoriálu Michala Hrbka“. Z tohoto důvodu byly připraveny dvě závodní dráhy, jedna pro dospělé a druhá pro děti. I zde byl soutěžní disciplinou požární útok, probíhající podle pravidel soutěže Plamen. Každé družstvo závodilo s vlastním materiálem, pořadatel dodal jen přetlakový ventil. Časomíra byla prováděna elektronicky. Občerstvení bylo zajištěnou formou stánkového prodeje.

Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem soutěžících družstev, přivítáním účastníku a organizačními pokyny, které přednesl Hugo Laitner z Braškova a Václav Sýkora z Vraného. Pak začala příprava jednotlivých družstev na soutěž a poté zahájení soutěžního klání. Vždy běžela dvě družstva, jedno dospělých a druhé mládeže. Celkem soutěžilo 240 závodníků z SDH Braškov, Dřínov, Hřebeč, Kmetněves, Kutrovice, Lhota, Pletený újezd, Stehelčeves a Vraný, rozdělených do 16 družstev dětí a 12 dospělých. Děti soutěžily ve dvou kategoriích, mladší 6 – 10 let a starší 11 – 14 let. Dospělí byli v kategorii muži a ženy, pouze Lhota měla družstvo smíšené. Požární útok začal připojením hadic na motorovou stříkačku, následovalo jejich roztažení a stříkání na terč v cíli. Časomíra končila rozsvícením světla na „zasaženém“ terči. Zájemcům bylo umožněno i opakovaní disciplíny s cílem zlepšit dosažený výsledek. To, že občas spadlo pár kapek, soutěžící nevyvedlo z míry. Všichni si soutěžení užívali a až tolik nerozhodoval výsledek. Pořadí bylo vyhlášeno v odpoledních hodinách při závěrečném nástupu. Na předávání ocenění se podílel i starosta městyse Ing. Miroslav Zázvorka. S dobrým pocitem se zúčastnění rozjížděli domů – vždyť nemusí se vyhrát, stačí se jen zúčastnit.