DĚTSKÝ DEN - ZAČAROVANÝ LES

05.06.2017 10:39

    Dne 3. června 2017 se od 15.00 hod. konal ve Vraném Dětský den na téma „Začarovaný les“. Připravilo jej sdružení Duha Vraný Jany Formánkové ve spolupráci s TJ SOKOL Vraný. Start procházky pohádkovým lesem byl u silnice k Lukovu pod Smírčím křížem. Bezpečnost příchozích zajišťoval označený člen organizačního týmu, který upozorňoval projíždějící vozidla na vzniklou situaci.

     Po přivítaní byl dětem vysvětlen plán cesty, označené červenými stužkami a plnění úkolů u jednotlivých zastavení, kterých bylo čtrnáct. Po splnění úkolu získá každý dětský účastník razítko do lístečku s pořadovým číslem, který obdrží při startu procházky a malý dárek. Pak děti dostaly láhev minerálky pro dodržování pitného režimu a vyrazily na procházku lesem Práč. Dále pak cestou k cíli procházky, který byl ve Vraném na Pastoušce. Zde čekalo účastníky, kterých bylo 120, občerstvení – pití, koláčky a uzenina – vydávané na základě orazítkovaného lístečku. Nyní k jednotlivým zastavením, reprezentovaných pěkně maskovanými pohádkovými postavami:

 1. Muchomůrka – zde děti stavěly les a menší poznávaly barvy. Odměnou mimo razítka byly bonbóny.

 2. Spejbl a Hurvínek – zde děti mohly hledat ukrytého pejska nebo skládat puzzle. Odměnou byly sladkosti.

 3. Šmoulové – zde děti rozpoznávaly stromy na obrázcích a menší házely šiškou na strom. Při úspěchu, který měl každý, následovaly další bonbóny.

 4. Ježibaby – dávaly pít kouzelný lektvar, měnily sladkosti za prstíček, rozdávaly žížaly a jinou havěť, samozřejmě gumové bonbóny různého provedení.

 5. Krakonoš – dával otázky, např. odkud pochází, který pták jej provází. Děti zde také vytvářely mlhu pomocí bublifuku a obdržely balónek.

 6. Shrek a Fiona – zde bylo možné uhádnou typickou hlášku z nějakého filmu nebo najít v pytlíku shrečí vejce. Za to si děti mohly vzít zlatou ozdobu a dva bonbóny.

 7. Pirát – aby děti pustil dál, musely přeskákat kousek cesty po připravených značkách. Odměnou byly opět sladkosti, které již nebudou dále uváděny.

 8. Křemílek a Vochomůrka – děti zde byly přivítány známou pohádkovou melodii a úkolem bylo najít rozdíly na dvou předložených obrázcích.

 9. Červená Karkulka, vlk a myslivec – zde děti dostávaly otázky týkající se postav pohádky. Obdržely kousek koláče a dospělí něco vína.

 10. Sněhurka a trpaslík – úkolem bylo odpovídat na otázky typu vyjmenovat trpaslíky, určit jejich barvy nebo je spočítat. Odměnou byl svítící náramek.

 11. Víla Amálka – zde se skládalo pexeso nebo určovaly kytičky.

 12. Rumcajs, Manka a Cipísek – razítko bylo získáno za správné složení obrázků výjevů z pohádek, rozdělených na dva kousky a smíchaných.

 13. Vodník – děti zde skládaly puzzle s obrázkem rybiček. Jako dárek si mohly vybrat něco z vodníkova pokladu.

 14. Maková panenka a motýl Emanuel – úkolem bylo složit pohádku z jednotlivých obrázků tak, aby šly správně za sebou.

    Poslední, již nečíslované zastavení, tedy bez razítka, bylo na Pastoušce – Patčáková, Patčák a Beruška, kde děti přiřazovaly k jednotlivým pohádkovým bytostem předměty, které k nim patří. Za splnění úkolu dostaly koláčky, které byly součástí občerstvení.

     Na Pastoušce byl k dispozici kiosek s občerstvením, kde děti obdržely pití, uzeninu s chlebem a přílohou dle vlastního výběru. Na připraveném ohni si mohly v doprovodu rodičů uzeninu opéci. Následovala volná zábava s občerstvením, které bylo možné v kiosku zakoupit. Na závěr byly představeny jednotlivé pohádkové bytosti a vyhlášeny výsledky ankety za nejlepší masku. Děti na první místo vybraly Krakonoše, na druhém místě se umístil Shrek a Fiona a o třetí místo se dělila Červená karkulka, vlk a myslivec s Čarodějnicemi. Následovalo poděkování všem za účast a podíl na realizaci zdařilé akce, které přálo i počasí. Nechybělo ani pozvání na večerní diskotéku, kterou od 20.00 hod. pořádal na Pastoušce TJ SOKOL Vraný.

     Veliký dík patří hlavní organizátorce Janě Formánkové, její pomocnici Marcele Zázvorkové a všem spolupracovníkům zapojených do přípravy a realizace akce. Nešlo jen o nápad a získání ochotných lidí pro realizaci, ale také zajištění kostýmů, namaskování osob, výrobu grafických materiálů, přípravu a zajištění občerstvení. Např. jen 27 dobrovolníků v kostýmech zajišťovalo chod jednotlivých zastavení a mnoho dalších, kteří se podíleli na organizaci a průběhu úspěšného Dětského dne.

    Nesmíme zapomenout ani na sponzory, kterými byl Úřad městyse Vraný, TJ SOKOL Vraný, AGROS Vraný a Přemyslovské střední Čechy o.p.s., bez kterých by nebyl úspěch akce tak výrazný. Právě díky jim bylo možné připravit dárky a občerstvení pro dětské účastníky procházky začarovaným lesem.

                                               Start byl zahájen

                               Společné foto pohádkových bytostí

                                        Účastníci na Pastoušce

Více fotografií najdete ve FOTOGALERII.

Kontakt

Úřad městyse Vraný

ouvrany@volny.cz

Vraný čp. 9
Vraný 273 73

724 179 320

Datová schránka
eegbj8g

Pracovní doba, úřední hodiny:

Dominika Patčová, účetní
Pondělí - úřední den 07.00 - 11.30
12.00 - 17.00
Úterý - 07.00 - 11.30 ; 12.00 - 14.30
Středa - úřední den 07.00 - 11.30
12.00 - 17.30
Čtvrtek 07.00 - 11.30 ; 12.00 - 15.00
Pátek 07.00 - 11.30 ; 12.00 - 13.30

Ing. Radka Kotěrová - pokladní, evidence obyvatel
Pondělí, úřední den 07.00 - 11.30
12.00 - 17.00
Úterý 07.00 - 11.00
Středa 07.00 - 13.00 úřední den
Čtvrtek 07.00 - 13.00
Pátek 07.00 - 11.00

Úřední hodiny starosty
Ing. Miroslava Zázvorky
Pondělí 16.00 - 17.00
Středa 16.00 - 17.30

Pro Městys Vraný a její zřizované organizace MŠ a ZŠ Vraný je pověřencem pro ochranu osobních údajů Jan Kaštánek.

Kontaktní údaje na pověřence:
email: kastanek@gdprcze.cz
telefoní: (+420) 603 141 041

Telefonní číslo na opakování relace místního rozhlasu
601 575 081

Vyhledávání

        Přímý kontakt na pověřence:

        emailkastanek@gdprcze.cz

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode