DĚTSKÝ TÁBOR VE VRANÉM

09.08.2015 17:09

5. srpna začal pětidenní dětský tábor s vojenskou tematikou pro 50 účastníků z katastru Vraného a blízkého okolí na části víceúčelového sportovního areálu ve Vraném. Pořadatelem je Jana Formánková, která má největší zásluhu na jeho vzniku a programu. Na zajištění tábora se podílela  AČR, která zapůjčila stany, lehátka a dodala propagační materiály, městys Vraný, který zaplatil cestu autobusem do Mirakula v Milovicích, dodal tři sudy limonády a 3 000 Kč na odměny vítězům závodů a SDH Vraný dal k dispozici cisternové vozidlo, doprovodný vůz s obsluhou. Zapůjčeno bylo hygienické zázemí a polní kuchyň. Přípravu zázemí tábora zajišťovali členové SDH, Sokola Vraný a řada dalších občanů Vraného. Mimo hlavní organizátorku a vedoucí tábora Janu Formánkovou, chod tábora zajišťovali vedoucí Milena Izerová, Ing. Josef Musil a Radek Hájek. Chod tábora z technické stránky zajišťoval Michal Hrbek, David Samuel a Roman Vrba. Všichni výše jmenovaní se také zúčastnili budování zázemí. Nejprve byly postaveny velkokapacitní stany, jejichž stavba začala 3. srpna. 4. srpna bylo dodáno hygienické zázemí – 3 x TOI, stojan na mytí rukou a souprava vodovodních kohoutků se žlabem, napojených na cisternu vody. Dále byl postaven zdravotnický stan, stan příjmu účastníků a připravena závodní dráha. K dispozici byl i srub, který je součástí areálu. Stravování bylo zajištěno v restauraci na sportovišti, využívána byla i polní kuchyň.

Tábor byl slavnostně zahájen 5. srpna v 16.00 hod. Po vyřízení přijímacích formalit nastoupily dětí k přivítání v táboře, kterého se zúčastnil i starosta městyse Ing. Miroslav Zázvorka. Rodiče se rozloučili se svými ratolestmi, byli posláni domů a začal vlastní program. Děti byly rozděleny do pěti družstev, zvolily si své velitele a připravily se na zkoušku „fyzičky“. Každý člen družstva obdržel speciálně připravený šátek, jehož barevným provedením se jednotlivá družstva odlišovala. Po ukázce zdolání překážkové dráhy začal běh jednotlivých závodníků na čas. Na dráze byly různé překážky, které museli účastníci překonávat. V kategorii nad 10 let zvítězil Jakub Prošek s časem 1 minuta 28 vteřin a v kategorii pod 10 let Pavel Šalanda s časem 1 minuta 40 vteřin. Večer byl seznamovací táborák a den byl zakončen večerkou, která byla ve 21.30 hod. Ráno – 6. srpna byl budíček v 07.00, neboť bylo nutno vše urychlit vzhledem k výletu do Milovic. Po hygieně v 07.30 rozcvička, v 08.00 snídaně a v 09.00 odjezd do Mirákula v Milovicích. Park Mirakulum nabízí 10 hektarů originální zábavy a volnočasových aktivit s množstvím nápaditých herních prvků. Například lesní hřiště a kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky, vodní svět a oázy s vodními hříčkami, v neposlední řadě i úzkokolejnou železnici, která park propojuje se sousedním Tankodromem. Děti si atrakce řádně užily a dlouho si měly co vyprávět. 7. srpna začal den budíčkem a rozcvičkou s během kolem sportoviště. Po hygieně následovala snídaně, úklid a poté připravený program s hrami, tancem, kopanou a hlavně koupáním na koupališti pod farou. Po obědě v obdobném duchu program pokračoval. Po večeři, později večer, byl zrychlený přesun do předem připraveného prostoru u bývalé pískovny. Zde a v okolí se uskutečnila noční hra. Kolem půlnoci se děti vrátily do tábora a spokojeně usnuly. V podobném duchu probíhal sobotní program, jen s tím rozdílem, že večer se grilovalo prasátko, na kterém si děti pochutnaly a promýšlely uspořádání překážek pro prověrku fyzičky svých rodičů. Tato prověrka se uskutečnila v neděli, 9. srpna od 10.00 hod. Navádění rodičů na překážky zajišťovaly děti. Rodiče a zástupci účastníků tábora ukázali, že ještě překážkovou dráhu zvládnou, bez ohledu na věk. Po prověrce zdatnosti rodičů připravili hasiči postřik odvážlivců z požárních hadic. Následovalo vyhodnocení soutěží dětí, rozdání diplomů a medailí a hlavně dárků, které pro ně byly připraveny. Po té se děti odebraly na oběd a po obědě byl tábor ukončen.

Jednalo se o úspěšnou akci, za kterou pořadatelům a všem, kteří se na akci jakkoliv podíleli, patří dík. Poděkovat je nutné ministru obrany MgA. Martinu Stropnickému za umožnění zápůjčky stanů i lehátek a Mgr. Janu Pejškovi z Odboru komunikace za poskytnutí propagačních materiálů.

                                    Pohled na stanovou část tábora

                                        Příprava na prověrku "fyzičky"

                                                        Rozcvička

Více fotografií je uvedeno ve fotogalerii a bude zveřejněno na stránce https://pepam74.rajce.idnes.cz/ Ing. Josefa Musila

Kontakt

Úřad městyse Vraný

ouvrany@volny.cz

Vraný čp. 9
Vraný 273 73

724 179 320

Datová schránka
eegbj8gÚřední hodiny:
Pondělí - úřední den 07.00 - 11.30 12.00 - 17.00
Úterý 07.00 - 11.30 12.00 - 14.30
Středa - úřední den 07.00 - 11.30
12.00 - 17.30
Čtvrtek 07.00 - 11.30 12.00 - 15.00
Pátek 07.00 - 11.30 12.00 - 13.30

Úřední hodiny starosty Ing. Miroslava Zázvorky
Pondělí 16.00 - 17.00
Středa 16.00 - 17.30

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode