POHÁDKOVÉ VRANÝ

03.09.2020 20:45

30. srpna od 15.00 hod. uspořádala na Pastoušce ve Vraném Duha Vraný z. s. ve spolupráci s TJ. Sokol Vraný a SDH Vraný akci POHÁDKOVÉ VRANÝ. Na děti čekalo pohádkové odpoledne s procházkou po Vraném, kde na určených stanovištích potkávaly pohádkové postavy a plnily různé úkoly. V průběhu akce bylo možné v kiosku na Pastoušce zakoupit občerstvení, hlavně pro rodiče, aby si také přišli na své.

Zahájení předcházela pečlivá příprava a detailní propracování scénáře akce. Příprava a zajištění masek pro jednotlivé pohádkové postavy a jejich obsazení. Výběr míst pro jednotlivá stanoviště pohádkových bytostí a stanovení úkolů, které zde musí děti plnit. Zajištění sponzorů, potřebné dokumentace, výběr i zajištění odměn pro děti po splnění stanovených úkolů a označení trasy pochodu po Vraném. Vše bylo připraveno, jen počasí se nepodařilo vykouzlit. Pršelo a řešila se otázka, zda akci uskutečnit v plánovaném rozsahu, nebo zredukovanou přemístit do Kulturního domu. Podle předpovědi počasí mělo po 15.00 hod. přestat pršet, na základě toho se rozhodlo a rozhlasem vyhlásilo, že se akce na Pastoušce koná. Tak se také stalo, pohádkové postavy se rozešly na svá stanoviště a po zahájení Janou Formánkovou (jinak Pipi dlouhá punčocha) a instruktáži k průběhu akce začala.

Start byl na Pastoušce, kde každý účastník obdržel od Červené karkulky (Šárka Svobodová) mapku trasy pohádkové cesty, kam se na druhé straně blanketu potvrzovalo splnění úkolu na daném stanovišti. Těchto stanovišť bylo 16 a jedna utajená pohádková bytost, kterou bylo nutné odhalit.

První zastavení bylo u Večerníčka (Marcela Zázvorková), kde se s jeho pomocí vyráběla papírová čepice, kterou Večerníček děti zdraví.

Druhé zastavení bylo u Vodníka (Milena Izerová), kde účastníci lovili rybičky z Víchova rybníku a menší děti magnetické ryby z kyblíku.

Třetí zastavení obsadil Bořek stavitel (Petr Štulík) a úkolem bylo nést lopatku s pískem kolem rozmístěných kuželů. Menší děti stanovenou trasu projížděly s autíčkem.

Čtvrté zastavení bylo u Šípkové Růženky (Anička Hanzlová) a zde se vybíraly obrázky, které patří do pohádky O Šípkové růžence, anebo naopak, které tam nepatří.

Páté zastavení bylo u Řezníka Krkovičky, kde byla také Pája a Jája (Pavel, Dominika a Adriana Patčovi). Zde byl úkol, trefit se jitrnicí do umyvadla a bylo na to několik pokusů. Odměnou zde byly uzenářské speciality dle vlastního výběru.

Šesté zastavení bylo u Sněhurky a sedmi trpaslíků – výborné party z Pálče. U trpaslíků děti zatloukaly hřebíky do špalků a Sněhurka dávala dětem otázky týkající se pohádky, např. jak se trpaslíci jmenovali. Menší děti zde hledaly rozmístěné atrapy hub.

Sedmé zastaveni se konalo u Ježibab (Alenka Slivoňová a Radka Hartmanová). Zde děti „lítaly“ na koštěti a na konci letecké dráhy se trefovaly různou havětí do úst namalované čarodějnice.

Osmá zastávka byla u požárníka Sama (Jakub Prošek). Zde děti proudem vody sestřelovaly pyramidu z plechovek. Proud vody zajišťovaly pumpováním vlastními silami, menším dětem pomohli rodiče nebo požárník Sam.

Devátá zastávka byla u Pyšné princezny (Michaela Zázvorková) a krále Miroslava (Ing. Miroslav Zázvorka). Pyšné princezně děti zavazovaly střevíček, a ne každý to uměl. Zde děti dostávaly otázky, např. jak se princezna jmenuje, jakou písničku zpívala kytička. Princezna tuto písničku dětem zahrála na flétnu a mohly si ji i zazpívat. U krále Miroslava se počítaly zlaté mince a některé (čokoládové) děti dostaly.

Desáté stanoviště bylo u kouzelníka (Roman Ota), u kterého měly děti určit pod kterým kelímkem ze dvou je míček. Kouzelník kelímky zamíchal a děti nikdy neuhádly pod kterým je. Pak jim ukázal, že pod žádným a po kouzelné větě předvedl, že míček je pod každým kelímkem. Na závěr jim prozradil, jak to dělá.

Jedenácté zastavení bylo u králíků z klobouku Boba a Bobka (Adri Formánková a Kačka Čadková). Zde děti v pytlích přeskákaly od jednoho k druhému tam i zpět.

Dvanácté zastavení se konalo u Makové panenky (Eliška Slámová) a Motýla Emanuela (Radek Vokoun). Děti zde vytahovaly z klobouku Emanuela obrázky a popisovaly je. Maková panenka jim dávala různé všetečné otázky.

Kdo dával pozor, „odhalil“ nedaleko tajnou pohádkovou postavu, kterou byla mořská panna (Bára Zázvorková), ležící na lavičce u Farského rybníka.

Třinácté zastavení bylo u Otesánka (Roman Vrba), který měl na stole rozložené obrázky jídel a děti měly určit, jak sám říkal „co jsem sežral“.

Čtrnácté zastavení se nacházelo u Šmoulů (Terezka Kolářová, Terezka Vítová, Barča Bolfiková), kde děti v ošatce plné bylinek hledaly kamínek, který si mohly ponechat. Za rohem hledaly uložené šmoulí předměty.

Patnáctým zastavením byl pohádkový Honza (Ing. Zdeněk Bláha) se svojí matkou (Franta Melen). Zde děti odpovídaly na otázky, týkající se Honzy, např. co nesl v ranečku, kam cestoval. Odměnou zde byl batoh a nápisem VRANÝ 2020 a lísteček na buřta a pitíčko.

Posledním, šestnáctým zastavením byla kouzelná babička (Dana Grygarová) a kouzelný dědeček (Pepíček, její druh), kde po odpovědi na různé otázky děti dostaly balíček sladkostí.

Pak následovalo opékání buřtu a slavnostní zakončení s představením všech pohádkových bytostí, které moderovala Pipi dlouhá punčocha. Na závěr dostaly děti medaile z perníku, koláče a v různých barvách Party nudle ve spreji. Tyto nudle s velikou radostí pak společně vystříkaly a obarvily tak volejbalové hřiště na Pastoušce. Tím zdařilé odpoledne skončilo. Je nutné poděkovat všem účinkujícím za jejich aktivní přístup k přípravě akce a jejímu provedení. Dále pak sponzorům – Duha Vraný, Agros Vraný, Úřad městyse Vraný a firma Regál Bláha za podíl na zajištění dárků a občerstvení pro děti. Dále pak paní Jitce Pancové, která upekla medaile, paní Melenové a Bauerové, které upekly koláče. Zuzce a Zdeňkovi - manželé Zázvorkovi – kteří obsluhovali kiosek a členům SDH Vraný za zajištění dopravy a regulace provozu na úsecích silnice, po které se přemisťovali účastníci akce.

Toto pohádkové zakončení prázdnin se společnými silami podařilo a mělo u účastníků veliký úspěch. Ačkoli počasí příliš nepřálo, akce to byla povedená a výjimečná v tom, že se vranské spolky spojily a vznikla krásná spolupráce při jejím zajištění a provedení. S povděkem je nutné říci, že se do ní zapojili i mladí dobrovolníci a situaci bravurně zvládli. Závěrem lze konstatovat, že celkově to všechno dopadlo velmi dobře, a proto budou podobné akce pokračovat.

                       Zde se zaznamenávalo splnění úkolu na stanovišti

                                   Pohádkové postavy - celkový pohled

                                        Start u Červené Karkulky

                                       První zastavení - Večerníček

                                         Druhé zastavení - Vodník

                                     Třetí zastavení - Bořek stavitel

                                 Čtvrté zastavení - Šípková Růženka

                                   Páté zastavení - řezník Krkovička

                     Jája, Pipi dlouhá punčocha, Pája a řezník Krkovička

                              Šesté zastavení - Sněhurka a 7 trpaslíků

                                                         Sněhurka

                                             Trpaslíci a Sněhurka

                                     Sedmé zastavení - Ježibaby

                                             Příprava k letu na koštěti

                                   Osmé zastavení - Požárník Sam

         Deváté zastavení - Pyšná princezna a král Miroslav - dále bez komentáře

                                      Desáté zastavení - Kouzelník

                                Jedenácté zastavení - Bob a Bobek

                        Dvanácté zastavení - Maková panenka a motýl Emanuel

                                              Utajená Vodní panna

                                      Třinácté zastavení - Otesánek

                                      Čtrnácté zastavení - Šmoulové

      Patnácté zastavení - Pohádkový Honza a jeho maminka - dále bez komentáře

                    Šestnácté zastavení - Kozelná babička a Kouzelný dědeček

                                                      Opékání buřtů

                                                     Rozdávání odměn

                                      mezi nimi i perníková medaile

                                                Party nudle v akci

                                                   děti si je užívají

                                                Celkový pohled

                                               a ještě jeden

 

 

 

Kontakt

Úřad městyse Vraný

ouvrany@volny.cz

Vraný čp. 9
Vraný 273 73

724 179 320

Datová schránka
eegbj8g

Pracovní doba, úřední hodiny:

Dominika Patčová, účetní
Pondělí - úřední den 07.00 - 11.30
12.00 - 17.00
Úterý - 07.00 - 11.30 ; 12.00 - 14.30
Středa - úřední den 07.00 - 11.30
12.00 - 17.30
Čtvrtek 07.00 - 11.30 ; 12.00 - 15.00
Pátek 07.00 - 11.30 ; 12.00 - 13.30

Ing. Radka Kotěrová - pokladní, evidence obyvatel
Pondělí, úřední den 07.00 - 11.30
12.00 - 17.00
Úterý 07.00 - 11.00
Středa 07.00 - 13.00 úřední den
Čtvrtek 07.00 - 13.00
Pátek 07.00 - 11.00

Úřední hodiny starosty
Ing. Miroslava Zázvorky
Pondělí 16.00 - 17.00
Středa 16.00 - 17.30

Pro Městys Vraný a její zřizované organizace MŠ a ZŠ Vraný je pověřencem pro ochranu osobních údajů Jan Kaštánek.

Kontaktní údaje na pověřence:
email: kastanek@gdprcze.cz
telefoní: (+420) 603 141 041

Telefonní číslo na opakování relace místního rozhlasu
601 575 081

Vyhledávání

        Přímý kontakt na pověřence:

        emailkastanek@gdprcze.cz

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode