Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Městys Vraný > Knihovna

Knihovna

Výpůjční doba: čtvrtek 15.00 - 16.00 hodin

Knihovna městyse Vraný je veřejnou knihovnou, která poskytuje své služby obyvatelům Vraného, Lukova, Horní Kamenice a majitelům zdejších rekreačních objektů.

Služby knihovny jsou poskytovány zdarma!

Čtenáři si mohou vybírat z více než 700 svazků knih nakoupených přímo pro tuto knihovnu a z velkého množství knih pravidelně dovážených a obměňovaných z Městské knihovny ve Slaném - jedná se výměnné soubory, složené převážně z nově vydaných knih. Fond knih je každoročně doplňován nákupem nové literatury z rozpočtu obce.

Vranská knihovna byla založena v roce 1883 a sloužila jako spolková knihovna při místní „Jednotě hasičské“. V krátké době se stala knihovnou veřejnou. Později převzalo tuto knihovnu „Společenstvo různých živností ve Vraném“, pak „Obecní úřad“, dále „Místní národní výbor“, po roce 1989 opět „Obecní úřad“. Nyní je knihovna vedena pod „Úřadem městyse Vraný“. Od roku 1897 nesla knihovna název „Veřejná knihovna Svatopluka Čecha ve Vraném“. V dopise z 29. března 1897 s tímto názvem Svatopluk Čech nadšeně souhlasil. Tento historický název si zachovala knihovna dodnes.

Knihovnice: Marcela Rysová, tel. 312 591 225

e-mail: rysova@agros-vrany.cz

 

https://www.knihovna-mestyse-vrany.cz/